Agata Skaruz

logopeda / surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

sobota

11

Styczeń 2014

10

KOMENTARZY

Sielskie klimaty

Autor . Kategoria: Ogólna. Odsłon: 5 692

11 stycznia 2014
SONY DSC

Ponieważ już od dwóch tygodni gościmy u moich rodziców, to mam bardzo mało czasu na zajęcie się blogiem. Ubolewam nad tym, ale postaram się być bardziej systematyczna jak już wrócę do domu. Póki co udzielam się towarzysko i zwiedzam z Marysią wzdłuż i wszerz wieś :)Pokazuję Marii rodzinę, wcale niemałą (a za parę miesięcy będzie jeszcze większa, jak się ostatnio szczęśliwie okazało :), ich domy i ich zabawki. A zabawek cała masa!!! Przybywa więc sporo nowych słów, część z nich dla otoczenia brzmi identycznie, ale ja wiem, co oznaczają; dzi to Grześ, ale dzi to też drzwi. Mimi to ślimak, ale i Dominik.  Za słowami idą też nowe umiejętności i ciekawe spostrzeżenia, Marysia doskonale wie, że ogon (dudu) u kota służy do ciągnięcia :), kwiatki znajdujące się w zasięgu ręki do oskubywania z liści (i to każdego poranka), drzwi (o zgrozo w białym kolorze) do malowania, tak jak 100-kartkowy zeszyt pomalowany od deski do deski nowymi kredkami. Ale ja czuwam. A przynajmniej staram się jak mogę…

Jadąc tu planowałam co też ja będę robiła w wolnym czasie, bo przecież tyle osób do opieki nad Małą, trzeba będzie dyżury ustalać :) Tymczasem… przez pierwszy tydzień60 sekund na minutę, 60 minut na godzinę, 24 godziny na dobę Marysia nie opuszczała mnie (ani ja jej) ani na krok.Na szczęście drugi tydzień mija nam już zupełnie inaczej. Osobista Szefowa dała mi trochę wolnego (jupi!!!) wzięła zaś w obroty babcię i dziadka. Niech poczują, że mają wnuczkę u siebie ;)

Muszę jeszcze dodać, że codziennie rano zakłada czapkę i szalik i stoi przy drzwiach mówiąc tu tu (tup tup – spacer). Szaleje na punkcie kota, który już nas zaczął omijać szerokim lukiem, hmm, ciekawe dlaczego??? Kot wygrzewa się w słońcu na parapecie, więc obserwujemy go nawet jak jesteśmy w domu i jest tyle radości!

Mojemu dziecku tak niewiele do szczęścia potrzeba…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 Comments

  1. M
  2. caramel and white
  3. MK
  4. Agata Skaruz

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!