Agata Skaruz

logopeda / surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

czwartek

6

marzec 2014

10

KOMENTARZY

Panna z charakterem

Autor . Kategoria: Moda, Ogólna. Odsłon: 5 487

6 marca 2014
SONY DSC

Czy zetknęliście się może ze zjawiskiem omnipotencji? Nie? Może nie macie jeszcze dziecka. A może nie uświadamiacie sobie, że Wasze słodkie Maleństwo rodzi się (podobno) z przekonaniem o swej wszechwładzy nad światem. Jego wolą jest to, abyście byli Mu bezwzględnie podporządkowani. Nie tylko rodzice, ale i całe otoczenie. Odsyłam w celu uzupełnienia wiedzy o omnipotencji do świetnego postu Nishki (której jestem cichą wielbicielką ;)).

Od jakiegoś już czasu staram się Marysieńce nieco ograniczyć tę zdolność panowania nad naszym domowym królestwem. Muszę przyznać, że mnie z różnym skutkiem się to udaje… Zwłaszcza, że od kilku dni gościmy u moich Rodziców.

Mam wrażenie, że mój Tata a Dziadek Marysi jest całkowicie poddany Wnuczce, Marysia chce na rączki, proszę bardzo. Marysia chce okulary, nie ma problemu, dziadek jest do usług. Mała rządzi. Marysia chce zająć miejsce Babci na fotelu, ok.

Uśmiałam się ostatnio, kiedy padło słowo „nie”. Moja Mama, czyli Babcia Marysi nieopatrznie w zasięgu ręki położyła na stoliku futerał ze swoimi okularami . Marysia od razu podbiegła po nie z prędkością światła:) Na słowa Babci, że Marysiu, ale tego Ci nie wolno moja Córeczka mocno poirytowana, że ktoś się raczy Jej sprzeciwić, zabronić czegokolwiek (!) z głośnym krzykiem przybiegła do mnie, do kuchni  krzycząc” No, no, no baba!!!!”.

Oj, lubi sobie porządzić moja mała Królewna…Jeśli coś idzie nie po jej myśli, to ostatnio jest tylko bunt, bunt, bunt! Ale jestem spokojna drodzy Rodzice, wiem, że wszyscy tak (mieliście lub) macie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 Comments

  1. MK
  2. Andzia
  3. Agata Skaruz
  4. Agata Skaruz

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!