Agata Skaruz

logopeda / surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

sobota

11

październik 2014

12

KOMENTARZY

Z wizytą u Basi

Autor . Kategoria: Ogólna. Odsłon: 6 761

11 października 2014
SONY DSC

Ostatnio byłyśmy w bibliotece z Marysią i wypożyczyłyśmy 3 książeczki z serii „Basia” Zofii Staneckiej. Znałam je już od dawna. Podobały mi się bardzo, bo poruszały ciekawe tematy, np. Basia i dentysta”, „Basia i słodycze” czy też „Basia i mama w pracy”. Wiedziałam, że mają sporo tekstu, dlatego odkładałam je na później.

Tym razem zdecydowałam się pokazać je Marysi. I to był świetny pomysł!

Książki bardzo przypadły jej do gustu, zwłaszcza „Basia na placu zabaw” oraz „Basia i opiekunka”, były czytane, oglądane, opowiadane kilka razy dziennie.  Bogate w szczegóły ilustracje (autorstwa Marianny Oklejak) bardzo się naszej Marysi spodobały. Na uwagę zasługuje tutaj Misiek Zdzisiek. Znacie go?

Po weekendzie na pewno przejdziemy się po kolejne sztuki :)

Tym wszystkim, którzy jeszcze nie mieli przyjemności czytać o Basi muszę powiedzieć, że już od pierwszych chwil bohaterka zyskuje ogromną sympatię czytelnika! To bardzo rezolutna i mądra osóbka, której  nie brak poczucia humoru. Perypetie Basi i jej rodziny są niezwykle prawdziwe i po prostu bliskie. Samo życie… Chyba każdy rodzic może się z nimi utożsamiać. Bardzo polecam tę książeczkę dla nieco starszych maluchów, które skupią się już na dłuższym tekście, nie tylko na samych ilustracjach. Nasza dwulatka daje radę.

Przyznam szczerze, że najmniej zajmująca była dla Marysi książeczka „Basia i podróż”. Przypadek? Ojj, nasza Marysia bardzo nie lubi podróży samochodem…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 Comments

  1. caramel and white
  2. Kasia
  3. Asia J.
    • Agata Skaruz
    • Agata Skaruz
  4. Justyna

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!