Agata Skaruz

logopeda, neurologopeda i surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

Zabawy w świątecznym klimacie dla maluchów

Autor . Kategoria: Ogólna. Odsłon: 4 985

16 grudnia 2015
SONY DSC

Mimo tego, że za chwilę Święta ja nie mogę w tym roku złapać tej wyjątkowej atmosfery. Pogoda nie sprzyja klimatowi, nawet powyciągane ozdoby świąteczne i aromatyczna korzenna kawa nie pomagają. Myślę, że spory wpływ na to ma moje skupienie na Hani, która pochłania mnie bardziej niż jakiekolwiek przygotowania do Świąt.

Niemniej długie wieczory zmobilizowały mnie do przygotowania zabaw świątecznych, między innymi choinek. Przygotowałyśmy z Marysią choinki w  trzech wersjach dla maluchów. Poza dobrą zabawą dzieci ćwiczą motorykę rąk, a to zawsze w cenie.

Wersja I

Na choinkę wykonaną z samoprzylepnego papieru naklejamy pompony. Można je przenosić paluszkami albo szczypcami. Pompony trzeba mocno docisnąć, wtedy nie będą się odklejały. Na górze choinki można zrobić otworek i zawiesić taką choinkę w domu w formie dekoracji.

Wersja II

W choince wyciętej z zielonej pianki zrobiłam otwory dziurkaczem i przygotowałam kolorowy sznurek. Zrobiłam świąteczną wersję sznurowanki. Dla maluchów proponuję zamiast sznurka użyć sznurówki, ewentualnie drucików kreatywnych.  Bez sztywnej końcówki trudno jest przeciągać sznurek przez otwory, ja musiałam pomóc Marysi.

Wersja III

Złożyłyśmy zestaw kreatywny, który Marysia dostała w prezencie. Choinka wyszła bardzo ładna, całkiem solidna. No może poza gwiazdą, która wciąż spada z czubka. Zestaw do kupienia w Empiku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Comments

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!