Agata Skaruz

logopeda, neurologopeda i surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

Zabawka z kartonu DIY – dla dzieci, które nie chcą bawić się same

Autor . Kategoria: Ogólna. Odsłon: 7 159

29 lutego 2016
SONY DSC

Moje dziecko należy do tych, które uwielbiają wspólną zabawę. Od rana więc obsadza mnie w jakiejś roli, np. kota lub żółwika i najchętniej cały dzień mogłoby spędzać siedząc na dywanie, urządzając przyjęcia czy chodząc do lekarza. Ponieważ nie mogę (i nie chcę! :)) sobie na to pozwolić wymyślamy wspólnie zadania, dzięki którym nasz dzień jest fajnie spędzony.

Wszystko musi być dobrze zorganizowane, tym sposobem mam czas na domowe obowiązki, zajęcie się Hanią i oczywiście częściowo na zabawę z Marysią.

Dalej nie dowierzam, że ostatnio Marysia coraz dłużej potrafi zająć się samodzielną zabawą. A ten czas jest dla mnie na wagę złota, bo dzielę go na dwoje. Kiedy ona bawi się sama ja mogę wypić gorącą kawę czy zjeść kanapkę nie połykając jej w całości.

Ostatnio kurier dostarczył  nam przesyłkę, a karton po niej przez dwa dni służył za domek. Nasza zabawa polegała na tym, że zrobiłam otwory na okna i drzwi. Marysia sama namalowała zasłonki, dodatkowe okna oraz klamki i inne dekoracje. Bawiła się na tyle dobrze, że nie chciała się wybrać na spacer. Kiedy wróciłyśmy, od razu weszła do swojego kartonowego domku! Innego dnia przyniosłam z osiedlowego sklepu mały kartonik. Zerknęłam na niego i od razu wiedziałam, że coś z niego zrobimy. Karton posłużył za łóżko, z resztek materiału uszyłam poduszeczkę i kołderkę dla małych myszek i figurek. Krawcowa ze mnie żadna, ale „szycie” zajęło mi góra 10 minut i łóżeczko naprawdę się udało.

To hit ostatnich kilku dni, zobaczcie!

Naprawdę nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, żeby zająć czymś dziecko na dłużej niż 10 minut… Wystarczy odrobina wyobraźni i szczypta chęci. A dla Ciebie ile jest warta chwila spokoju? :)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 Comments

    • Agata Skaruz
  1. Andzia
  2. M

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!