Agata Skaruz

logopeda, neurologopeda i surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

O mnie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie, filologiem polskim – logopedą, neurologopedą, surdologopedą. Ukończyłam specjalistyczny kurs na Politechnice Warszawskiej; Studium techniki Audiologicznej, studia podyplomowe na kierunku surdologopedia organizowane na UMCS oraz studia podyplomowe – Neurologopedia Dzieci i Dorosłych w Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej.

Od początku studiów wiązałam swoją przyszłość z logopedią, wiedziałam, że praca z ludźmi będzie dla mnie najbardziej satysfakcjonująca. Wolontariat w trakcie studiów oraz wszystkie odbywane praktyki coraz bardziej utwierdzały mnie w przekonaniu, że logopedia jest moją pasją. Życiową misją.

Po skończonych studiach rozpoczęłam pracę w Specjalistycznym Ośrodku Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Siedlcach, gdzie współpracowałam z dziećmi z zaburzeniami mowy, z dziećmi z ORM, z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z wadami słuchu , z osobami starszymi po udarach, z afazją. Mój najmłodszy pacjent miał miesiąc, najstarszy ponad 80 lat.

Współpracowałam z Fundacją Orange od 2010 r. i byłam rehabilitantką programu Dźwięki Marzeń, co dało mi niebywałe doświadczenie w pracy z małymi dziećmi z niedosłuchem.

Aktualnie pracuję w Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Budzik w Siedlcach oraz prowadzę prywatną praktykę. W międzyczasie piszę bloga oraz dokształcam się i doskonalę swój warsztat pracy. Uważam, że to niezbędne w naszym logopedycznym zawodzie.

Staram się, aby moje zajęcia były jak najbardziej skuteczne, ale nie zapominam o dobrej zabawie i miłej atmosferze w gabinecie, bo to fundament mojej współpracy z pacjentem.

Jeśli masz jakieś pytania, pomysł na współpracę lub potrzebujesz konsultacji logopedycznej – zapraszam do działu Kontakt / Współpraca.