Agata Skaruz

logopeda, neurologopeda i surdologopeda, rozwój i edukacja małego dziecka

Zaczarować deszcz

Autor . Kategoria: Moda, Ogólna. Odsłon: 5 004

20 czerwca 2014
SONY DSC

Jest wiele sposobów, żeby „wynagrodzić” dziecku siedzenie w domu w deszczowy dzień, jednym z nich jest zabawa w kałużach. Na dworze nie było żadnego dziecka (było przed 2o), pewnie większość z nich szykowała się już do snu, ale nie my.

Zaczęło się odrobinę przejaśniać, więc szybko ubrałam Marysię, sama zarzuciłam jakiś sweter i pobiegłyśmy do najbliższej kałuży. Było niesamowicie! Nagrałam filmik dla taty Grzegorza i dla Dziadków, żeby też tę radość z pierwszej kałuży mieli szansę obejrzeć. Po dwudziestu minutach wróciłyśmy do domu całe brudne i przemoknięte. Najważniejsze jednak, że szczęśliwe.

Pamiętam, że kiedyś widziałam na spacerze matkę i jej małą córeczkę, która spontanicznie wskoczyła do kałuży. Matka natychmiast z tej kałuży wyciągnęła może 3-letnią dziewczynkę i zaczęła krzyczeć, że przecież założyła jej czyste spodnie i znowu będzie musiała je prać. Nic wtedy nie powiedziałam, tylko patrzyłam. Pamiętam dokładnie co wtedy pomyślałam: Kobieto, pranie? I co z tego? To dziecko przez ułamek sekundy było takie szczęśliwe! Pomyślałam też, że ja będę pozwalać mojemu dziecku na chlapanie się w kałużach i na brudzenie się. Brudne dziecko, to przecież szczęśliwe dziecko. Ja swojej Marysi nie chcę takiego szczęścia odbierać…

Moje szczęśliwe dziecko pokochało swoje czerwone kalosze. Czy pada deszcz, czy też świeci słońce Marysia sama wkłada kalosze i stoi przy drzwiach czekając na spacer. Wczoraj tylko czekałam aż jakaś sympatyczna starsza pani zapyta mnie czemu w taki upał dziecko ma na nogach kalosze… Co począć? Kiedy chciałam dziecku założyć trampki do biegania żal był tak ogromny, że nie miałam serca, żeby to uczynić. Wrzuciłam asekuracyjnie trampki do torby i w drogę. I powiem Wam, że Marysia i tak nie dała się na te trampki namówić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Comments

    • Agata Skaruz

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres nie będzie nigdzie publikowany!